Панас Наталія Євгенівна

У 1991 році закінчила біологічний факультет Львівського державного університету ім. І. Франка за спеціальністю «Біологія» з присвоєнням кваліфікації «Біолог, викладач біології і хімії» (спеціалізація – мікробіологія).

Кандидат біологічних наук з 2007 року.

Вчене звання доцента кафедри екології та біології присвоєно у 2012 році.

Призначена на посаду доцента кафедри екології у 2007 році.

Стаж науково-педагогічної роботи у закладах вищої освіти – 31 рік, у тому числі у даному закладі – 31 рік.

Основні навчальні курси, які веде викладач: «Біологія», «Сільськогосподарська мікробіологія», «Оцінка впливу на довкілля, утилізація, рекуперація та рециклінг відходів», «Оцінка техногенного впливу на навколишнє середовище».

Наукові інтереси та дослідження:

- Екотоксикологічні дослідження поводження полютантів у агроекосистемах.

- Вплив антропогенних чинників на стан водних екосистем та земельних ресурсів.

- Адаптивні та метаболічні процеси в організмі тварин за дії антропогенних чинників.

Відповідальний виконавець наукових досліджень за тематикою:

- «Дослідити стан і динаміку природних компонентів агроекосистем Західного регіону України та розробити заходи щодо оптимізації їх ефективного функціонування в умовах антропогенезу» (Державний реєстраційний номер 0111U001253);

- «Розробити систему показників екобезпечного функціонування агроландшафтів та заходи оптимізації якості довкілля в умовах антропогенезу та змін клімату Західного регіону України» (Державний реєстраційний номер 0116U003174).

Участь у виконанні наукового проєкту на тему «Екологічна оцінка стану природних та агроекосистем України» (Д. р. № 0121U109748).

Член науково-технічної ради парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва «Дублянський».

Учасник грантової програми TEMPUS-ENAGRA «Qualification Frame work for Environmental Studies at Ukrainian Universities – QUANTUS» TEMPUS-544524-Tempus-12013-1PL-TEMPUS-SMHES, ERASMUS + 103 «Staff mobility for teaching», ERASMUS + «Підвищення спроможності університетів щодо запровадження та участі в кластерах на принципах інноваційності і збалансованості».

Учасник грантової програми «Enhancing capacity of universities to initiate and to participate in clusters development on innovation and sustainability principles» (UniClaD) EU program Erasmus +, project KA2 n 609944-EPP-1-2019-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP.

Голова державної екзаменаційної комісії і екзаменаційної комісії для студентів денної та заочної форм навчання спеціальності 5.04010602 «Прикладна екологія» Екологічного коледжу ЛНАУ (2016–2019 рр.).

Голова екзаменаційної комісії для студентів денної та заочної форм навчання спеціальності «Прикладна екологія» Івано-Франківського коледжу ЛНАУ (2020–2022 рр.).

У 2004 році була стипендіаткою Фундації підтримки науки (Fundacja Popierania Nauki) ім. Юзефа Мяновського, проходила стажування в Академії Підляській (Akademia Podlaska) на кафедрі ветеринарної зоогігієни та профілактики (Katedra Zoohigieny i Profilaktyki Weterynaryjnej).

У 2017 році пройшла стажування у Національному лісотехнічному університеті України на тему «Ознайомлення та удосконалення нових методичних підходів до викладання спеціальних дисциплін (екологічна експертиза, оцінка впливу на навколишнє середовище, утилізація та рекуперація відходів)».

У 2018–2019 роках пройшла піврічне наукове підвищення кваліфікації в Розточанському національному парку (Польща) на тему «Наукові та академічні обміни досвіду і знань з дисциплін «Біологія», «Оцінка впливу на навколишнє середовище», оволодіння сучасними науковими методиками дослідження стану навколишнього середовища, вивчення наукових програм в галузі охорони навколишнього середовища, відтворення природних ресурсів».

У 2020 році пройшла підвищення кваліфікації в Навчально-науковому інституті заочної та післядипломної освіти Львівського національного аграрного університету на тему «Використання платформи Zoom для дистанційного навчання та роботи. Користування платформою Moodle. Методика ведення заняття в дистанційному режимі».

У 2021 році пройшла науково-педагогічне стажування у Навчально-науковому інституті заочної та післядипломної освіти ЛНАУ на тему «Організація навчального процесу у закладах освіти за допомогою сучасних інноваційних технологій, інтегрування різних систем та платформ у єдине віртуальне навчальне середовище».

У 2021 році була учасником науково-практичного тренінгу «Актуальні питання мікробіології, вірусології, імунології та методики викладання мікробіологічних дисциплін».

У 2022 році пройшла закордонне стажування у Люблінському природничому університеті (Польща) на тему «Інженерно-екологічні вирішення проблем забруднення навколишнього середовища».

Заступник завідувача кафедри екології з навчально-методичної роботи.

Секретар кафедри екології.

Член робочої групи розробників ОПП «Екологія» РВО «Бакалавр», ОПП «Технології захисту навколишнього середовища» РВО «Бакалавр», ОНП «Екологія» РВО «Магістр».

Член групи забезпечення ОПП «Екологія» РВО «Бакалавр», ОПП «Технології захисту навколишнього середовища» РВО «Бакалавр», ОНП «Екологія» РВО «Магістр».

Навчально-методичні та наукові публікації

Має понад 250 публікацій, з них понад 150 наукових та 100 навчально-методичного характеру, у тому числі 3 у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз Scopus або Web of Science.

ORCID ID: 0000-0003-3737-6338.

Індекс Гірша у Scopus – 1.

Індекс Гірша у Web of Science – 1.

Індекс Гірша в Google Академія – 7.